5 lépés a jó viszony kialakítására a munkatársakkal
1. Kapcsolatok építése
Hogyan lehet jó kapcsolatot kialakítani másokkal? Nyilván, nagyon fontos, hogy ne zárkózzunk be a csigaházunkba. Ha a többiek próbálnak velünk kontaktusba lépni és kapcsolatot kialakítani, akkor mi se zárkózzunk el. Ha a munkatársaidat érdekli, hogy mi van veled, mi a hobbid, mit szoktál szabadidőben csinálni, akkor ne csak válaszolj, hanem érdeklődj te is. Hiszen, csakis a kölcsönös érdeklődés segíthet kialakítani jó baráti viszonyt a kollégákkal.
2. Ne sértődj meg
A munkahelyen komolyak vagyunk, mert dolgozunk, mert felelősségteljes munkát végzünk. Azonban ez nem zárja ki a jókedvet, a humort, a mókát. A nevetés gyógyítja a lelket, de még a munkamorálnak is jót tesz. Ne sértődj meg, ha a munkatársaid sokat viccelődnek. Próbálj rugalmas lenni és alkalmazkodni a munkahely légköréhez, dolgozóihoz.
3. Fő a bizalom
Az emberek a legtöbbször úgy kerülhetnek közel egymáshoz, ha egy bizalmi kapcsolat épül ki közöttük. Ha egy-egy munkatársadat beavatod a magánéletedbe, vagy éppen a munkával kapcsolatban kérsz tanácsot, útmutatást, ez egyenes út a barátság kialakulásához.
4. A sport is összeköt
A munkatársak közötti kapcsolat két fontos dolog miatt mélyülhet el. Az egyik, ha közösen mennek bulizni, a másik, ha együtt, csapatban sportolnak valamit. Ne utasítsd vissza a meghívást, hiszen az invitálásuk egy kedves gesztus, amit azért is lépnek meg, hogy befogadjanak köreikbe, hogy ne a csak a munka miatt legyen kapcsolat közöttetek, hanem más programokban is részt vegyetek és jól is érezzétek magatokat.
5. Az udvariasság elsődleges
Ugye milyen jólesik, ha belépsz valahová és köszönéssel üdvözölnek? Miért ne lehetnél te is kedves a munkatársaiddal? A köszönés semmibe sem kerül. Ráadásul, ha az üdvözlés mellé még mosolyogsz is, biztos, hogy mosolyt és jókedvet kapsz válaszul. A mosoly pedig fokozza a jólétünket és persze a teljesítőképességünk is megnövekszik, ha jókedvünk van.