A testtartás, a testbeszéd és a jobb lelkiállapot
Már a randevún is érzékelhetjük a jeleket
Amennyiben valakivel randizunk és számunkra szimpatikus az illető, a kezünket előszeretettel mutatjuk, azaz olyan helyekre helyezzük, mint például az asztal, ahol a másik jól láthatja. Amennyiben az asztalon nyugtatjuk a kezünket és az ujjaink a randipartnerünk felé mutat, akkor ezzel is azt fejezzük ki, hogy tetszik nekünk az illető. Ellenben, ha elrejtjük mindkét kezünket, ez egyfajta bezárkózást takar, azaz azt jelezzük, hogy nem érezzük jól magunkat, és a jövőben sem szeretnénk többet az adott személlyel találkozni.
Az állunk is árulkodik
A büszke emberek gyakran előre, hetykén tartják az állukat, míg a kevésbé magabiztos, szégyenlős emberek inkább befelé, maguk, pontosabban a nyakuk irányába húzzák az állukat. A leghelyesebb itt is az arany középút, azaz fontos, hogy se túl hetykén ne álljon az állunk, de ha behúzzuk az sem jó, hiszen így mindenki tudni fogja, hogy szégyenlősek vagyunk, és még önbizalmunk sincs.
A kezünk segít a gondolkodásban
A kezünkkel gesztikulálunk, mutogatunk és jeleket is küldhetünk egy másik személynek. Azok az emberek, akik gyakran használják mindkét kezüket, miközben egy fontos projekten dolgoznak, sokkal kreatívabbak és jobb ötleteik is vannak, mint akik egyáltalán nem használják a kezüket munka közben.
Állásinterjú előtt
Állásinterjú előtt sokan idegesek. Ez természetes, hiszen a legjobb arcunkat szeretnénk mutatni és a legjobb formánkat szeretnénk hozni. A stressz csökkentésében a segítségünkre lehet, ha a tükör előtt állva, pár percig, csípőre tett kézzel állunk. Ez egyébként nem csak a stressz csökkentésében lehet a segítségünkre, hanem egy kevés hatalomérzetet is kölcsönöz.